عبور از صحرا و
مناطق کوهستانی صعب العبور

ماراتن سفر به آسیا با دوچرخه
۲۰۰ روز زندگی در طبیعت

کوهنورد حرفه ای
دوچرخه سوار استقامتی

رویدادهای مسلم ایرانژاد را می توانید درتلگرام و اینستاگرام هم دنبال نمایید

حضور پرتعداد و بی مانند علاقه مندان به سفر، کوهنوردان، دوچرخه سواران داخلی و خارجی

در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس “منفی چهل درجه”

افتتاحیه نمایشگاه عکس منفی چهل درجه

حضور پرتعداد و بی مانند علاقه مندان به سفر، کوهنوردان، دوچرخه سواران داخلی و خارجی، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس “منفی چهل درجه” نشان داد پالاز به هدف خود برای ساختن دنیای زیباتر دست یافته است. نگاه مشتاق بازدید کنندگان، شوق بی مانند مُسلم ایران نژاد، لذت تماشای عکس های منحصر به فرد، خنده های دسته جمعی هنگام نمایش فیلم ، تشویق های بی پایان ، تحسین های پرمهر؛ همه برای ما نمادهایی از زیبایی های این دنیا هستند. نمادهایی که در نتیجه انجام پروژه ی مسئولیت اجتما عی پالاز، محقق شده اند.

پالاز همواره برای رسیدن به اهداف مطرح شده در مفهوم شعار خود- دنیای زیبای من- کوشش می کند. پشتیبانی از پروژه مسئولیت اجتماعی پالاز در قالب سفری ۲۰۰ روزه به مغولستان، با هدف پیوند زدن دنیای زیبای پالاز، با دنیای زیبای مُسلم ایران نژاد انجام شده است . در واقع، دنیای زیبای مُسلم برای ما نماینده ی دنیای زیبای همه کسانیست که عاشقانه برای رسیدن به اهدافشان تلاش می کنند.

نتیجه ی پروژه “۲۰۰ روز”، انگیزه ی پالاز را در انجام پروژه های مسئولیت اجتماعی دیگر، برای خلق دنیایی زیبا ، بیشتر کرده است. ما این نگاه پر احترام به فعالیت های انسان دوستانه را برای شکل گیری پروژه های آینده حفظ خواهیم کرد.

از تمام همراهی ها و حمایت های بی نظیر شما در این سفر سپاسگزاریم. با ما همراه باشید.

سفر به آسیای میانه با دوچرخه

متفاوت، فوق العاده، سخت و البته طولانی. شاید با چند کلمه توضیح داده شود، اما جدا شروع سفر به مقصد چین آن هم با دوچرخه، ماراتنی خاص است که افراد معدودی در جهان امکان عملی ساختن آن را دارند.

مسلم ایران نژاد، کوهنورد حرفه ای و دوچرخه سوار استقامتی در این ماراتن که بیش از ۲۰۰ روز برنامه ریزی شده است، تجربیات ۱۴ سال زندگی در شرایط نا متعارف را یکبار دیگر و این بار با سفر به چین و حاشیۀ آسیای دور محک خواهد زد. در این مسیر طولانی که بیش از ۲۰،۰۰۰ کیلومتر است، اگر چه برنامه ریزی مهمترین اصل را شکل می دهد اما شرایط سفر، تعیین کنندۀ برنامۀ نهائی است.سختی در عبور از صحرا و مناطق کوهستانی صعب العبور از یکسو و حائز اهمیت بودن ایمنی از سوی دیگر، در برخی موارد تغییر مسیر یا توقف غیر منتظره را ایجاب می کند. مسلم به طور متوسط روزی ۷۰ کیلومتر را رکاب خواهد زد. البته در مسیر های کوهستانی و سردسیرپیش رو، مسیر روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر خواهد بود.

مسیر حرکت با خروج از مرز سرخس ایران آغاز و با عبور از ترکمنستان، صحرای قره روم ازبکستان و مرز فلات با شکوه پامیر با ۵ قله بالای ۷،۰۰۰ متر ادامه می یابد.

قزاقستان، روسیه و مغولستان مقصد های بعدی مسلم برای ورود به کشور پهناور چین هستند. بنابرشرایط اخذ ویزا، بعد از ورود به چین مسیر حرکت بر اساس طول ویزا برنامه ریزی شده و در نهایت از مسیر جنوب، مسلم ایران نژاد به ایران باز خواهد گشت.

این پروژه قسمتی از برنامه های مسئولیت اجتماعی سازمان پالاز است. پروژه ای که علاوه بر اراده مسلم به حمایت همه جانبه گروه صنعتی پالاز و شما به عنوان مهمترین حامی وجود دارد.برای روحیۀ هر چه بیشتر مسلم، ارتباط مستقیم هواداران از طریق صفحۀ اختصاصی در وب سایت رسمی پالاز از ابتدای مهر ماه میسر خواهد شد. خواهشمندیم تصاویر برنامۀ مسلم را در خبر نامه های بعدی پالاز دنبال فرمائید.

دویست روز تجربه ، دویست روز زندگی در طبیعت، دویست روز رکاب زدن، تماشا کردن،لذت بردن
یاد گرفتن در کوهستان سخت، برف و یخ و سرما و البته روزهای نیمه آفتابی

Moslem-200rooz

Moslem-200rooz

Moslem-200rooz

Moslem-200rooz

Moslem-200rooz

Moslem-event

Moslem-200rooz

Moslem-200rooz

Moslem-200rooz

Moslem-20rooz

Moslem-200rooz

Moslem-200rooz

Moslem-200rooz

Moslem-200rooz

Moslem-200ooz

Moslem-200rooz

سبک زندگی خودت رو پیدا کن یا آن را بساز

مهم نیست از نظر دیگران چقدر پرخطر بنظر برسد

مغولستان

دشت های پر از برف به تو بیشتر یاد می دهن. شب های تاریک و پر ستاره و طبیعت بیکران تو رو آماده تر می کنند تا روی پای خودت بایستی و خودت رو بشناسی.

مغولستان خیلی کشور سردی است و هر چند سال یک بار این کشور شرایط سختری رو تجربه می کنه. آخرین بار سال ۲۰۱۰ بود و به گواه گزارش ها در هر جایی نعش حیوانات اهلی دیده می شده که در اثر سرما و نبود علوفه تلف شده بودند.

اگر از من می شنوی پاشو حرکت کن، پاشو خطر کن

شناختن خودت را آغاز کن

یکی از موارد سختی که برای من تو سفر وجود داره

لحظه خداحافظی با انسان هایی که فقط چند روز در کنارشون بودی

قزاقستان

بعد از حدود یک هفته هوای ابری و بارش، امروز هوا کمی بهتر شد و به ۲ درجه رسید و می شد چند دقیقه یی بدون دستکش هم بود.

بعضی روزا دوست دارم موبایل رو خاموش کنم و عکس هم نگیرم. و فقط از رکاب زدن و بودن در لحظه لذت ببرم.

اما بعضی روزا از اینترنت خوشم میاد که دست کم کسانی که سفر رو دنبال می کنند می تونند بفهمند طبیعت و حال و هوای امروز قزاقستان چه جوری هست.

فردا نمی دونم کجا خواهم بود

این یعنی معنای سفر برای من.

بعضی روزا دوست دارم موبایل رو خاموش کنم و عکس هم نگیرم.

از رکاب زدن و بودن در لحظه لذت ببرم

قرقیزستان

یه چادر جدید خریدم که مناسب ارتفاع هست اما با توجه به مقدوراتی که تو بیشک بود این بهترین گزینه بود. شبیه به ” یوورت ” هست چادر عشایر اسیای میانه و چادر عشایر ایرانی. و یه گتر کامل و دستکش و به سری چیزی دیگه.

جمله دلنشینی از مردم تاجیک در بدرقه

راه سفید، به معنی راهت روشن و بی ملال باد

دوچرخه سواری ماجراجویانه

ماراتن سفر به آسیا با دوچرخه ۲۰۰ روز زندگی در طبیعت

شهر خجند ازبکستان

شهر خجند به معنای شهری است که همه خوبان جمعند.

ازبکستان و تاجیکستان

ازبکستان کشور از غرب و شمال با قزاقستان، از شرق با قرقیزستان و تاجیکستان و از جنوب با ترکمنستان و افغانستان همسایه است.مردمان ایرانی‌تبار ساکنان اولیه منطقه ازبکستان را تشکیل می‌دادند. زبان‌های قدیمی رایج در این منطقه زبان‌های ایرانی سغدی، خوارزمی و پارسی میانه بود.

اسفره در تاجیکستان یه مرز محلی داره که محلی به اسم گلستان می گذره و به مرز می رسه. هیچ کنترلی روی اسباب و وسایل نمی کنند. اولین شهر باتکن هست که هتل بسیار زیبا و تمیزی داشت که قیمتش حدود ۱۹ دلار بود. از باتکن تا قدمجه جاده خوبه اما از آنجا به بعد آسفالت خوبی نداره ولی مسیر اکثرا کفی هست.

مردم تاجیکستان

بسیار مهربان، مهمان نواز و همینطور مبادی آداب